بیش از دو میلیون دُز واکسن تا این لحظه به کردستان تحویل شده است
شنبه، 13 آذر 1400
بیش از دو میلیون دُز واکسن تا این لحظه به کردستان تحویل شده است
سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه 2 میلیون و 486 هزار و 189 دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده است، گفت: از این تعداد 74 درصد آن مصرف و 670 هزار و 226 دُز باقیمانده است.

دکتر بهروز اخوان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون در مجموع، یک میلیون و 815 هزار و 963 دُز  واکسن کرونا در استان با احتساب نوبت اول، دوم و سوم تزریق شده است.

 

وی اذعان کرد: یک میلیون و 20 هزار و 148 نفر معادل 76 درصد جمعیت بالای 12 سال در استان، نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند.

 

سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 781 هزار و 276 نفر نیز دُز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند که 58 درصد جمعیت هدف را شامل می‌شود.

 

 اخوان با بیان اینکه 14 هزار و 539 نفر از سالمندان و کادر بهداشت و درمان نیز در قالب دُز بوستر ( نوبت سوم ) واکسینه شده‌اند ادامه داد: اکنون 52 درصد مادران باردار، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه 2 میلیون و 486 هزار و 189 دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده است، افزود: از این تعداد 74 درصد آن مصرف و 670 هزار و 226 دُز باقیمانده است.

 

طبق اظهارات این مقام مسئول، در حال حاضر 76 درصد جمعیت بالای 12 سال در استان نوبت اول و 58 درصد نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده و علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه گفت: با توجه به تغییر پی‌در پی ماهیت این ویروس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان در همه افراد چه کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند و حتی آنهایی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند، الزامی است.

 

 اخوان با بیان اینکه در شهرستان‌هایی که در واکسیناسیون علیه کرونا پیشتاز هستند، آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر های ناشی از کرونا به طور چشمگیری کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، از 4 ماه‌ اخیر تاکنون 91 درصد افراد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و 78 درصد فوتی‌ها در کردستان، واکسن دریافت نکرده بودند.

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر
 
اخبار مرتبط