افتتاح 4 هزار و 900 میلیارد ریال پروژه در بخش کشاورزی کردستان در ایام دهه مبارک فجر
دوشنبه، 16 بهمن 1402
افتتاح 4 هزار و 900 میلیارد ریال پروژه در بخش کشاورزی کردستان در ایام دهه مبارک فجر
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از افتتاح 65 پروژه در این حوزه با اعتباری بالغ بر 4 هزار و 900 میلیارد ریال همزمان با ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی خبرداد.
پیمان اسکندری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار کورده واری اظهار کرد: زندگی و معیشت بیش از 70 درصد جمعیت استان کردستان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بخش کشاورزی مرتبط است و در این راستا سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه آن با بهره مندی از نیروهای توانمند و متخصص به خدمت رسانی به مردم استان مشغول است.
وی افزود: امسال نیز همچون دیگر سنوات گذشته و همزمان با ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی شاهد افتتاح ده ها پروژه در حوزه کشاورزی و صنایع وابسته به آن هستیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اعلام کرد: در ایام مبارک دهه فجر امسال شاهد افتتاح 65 پروژه با اعتباری بالغ بر 4هزار و 900 میلیارد ریال در سطح استان هستیم.
اسکندری افزود: در قالب این پروژه ها در مجموع برای یک هزار و 481 نفر اشتغال زایی مستقیم و برای 2 هزار و 466 نفر اشتغال زایی غیر مستقیم ایجاد شده است.
وی به تشریح پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: در بخش آب و خاک 29 پروژه با اعتبار 845 میلیارد ریال، در بخش صنایع کشاورزی 15 پروژه با اعتبار 2هزار و 696 میلیارد ریال، در بخش دام 6 پروژه با اعتبار 750 میلیارد ریال، در بخش باغبانی و گلخانه 5 پروژه با اعتبار 93 میلیارد ریال، در بخش شیلات و آبزی پروری 4 پروژه با اعتبار 173 میلیارد ریال، در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری 4 پروژه با اعتبار 277 میلیارد ریال، در بخش تعاون روستایی یک پروژه با اعتبار 22 میلیارد ریال و در بخش طیور یک پروژه با اعتبار 40 میلیارد ریال در این ایام به بهره برداری می رسد.

 
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط