عدم تمکین ادارات در تبدیل وضعیت شاغلان ایثارگر کردستان قابل قبول نیست
شنبه، 13 اسفند 1401
عدم تمکین ادارات در تبدیل وضعیت شاغلان ایثارگر کردستان قابل قبول نیست
سنندج- مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: عدم تمکین ادارات در تبدیل وضعیت شاغلان ایثارگر قابل قبول نیست و از تمام ابزارهای حقوقی برای تحقق این مهم استفاده خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار کورده واری آنلاین، علیرضا شهسواری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از تلاش های اصحاب رسانه استان در بازتاب دغدغه های خانواده معزز شهدا و ایثارگران تقدیر و تشکر داریم و امیدواریم این تعامل روز به روز گسترش یابد.
وی افزود: انعکاس مسائل و دغدغه های جامعه ایثارگران استان در رسانه ها برای ما بسیار مهم است و از اصحاب رسانه درخواست داریم که همواره به این حوزه نگاه ویژه داشته باشند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان اظهار داشت: کردستان از لحاظ جمعیت شهدا ویژگی خاصی دارد که بیش از 5 هزار شهید انصار و 6 هزار شهید مهاجر، 9 هزار جانباز و بیش از یک هزار آزاده از جمله این ویژگی هاست.
شهسواری افزود: آماری بالغ از 100 هزار رزمنده انصار و مهاجر برای دفاع از ارزش های نظام اسلامی در کردستان طی این 44 سال ایثارگری کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: جامعه ایثارگری کردستان در کشور منحصر به فرد هستند و جا دارد که در آثار ادبی و هنری به این حوزه به صورت ویژه پرداخته شود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان به برنامه های هفته بزرگداشت شهدا در استان اشاره کرد و گفت: گلباران مزار شهدا، همایش تجلیل از خانواده شهدا، مراسم اهدای خون کارکنان بنیاد و خانواده های معزز شهدا، دیدار از خانواده های شهدا در سطح استان در قالب طرح سپاس از جمله این برنامه هاست.
شهسواری افزود: بیش از 6 هزار نفر از فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان که تحصیلات دانشگاهی دارند، در استان بیکار هستند که متأسفانه در حوزه تسهیلات اشتغال زایی نیز در استان آنچنان کمکی به این جامعه هدف صورت نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده در قالب آزمون های استخدامی شاهد ایجاد اشتغال برای تعدادی از این افراد باشیم.
شهسواری همچنین با انتقاد از عدم تمکین برخی دستگاه های اجرایی برای تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران در استان اظهار کرد: در سال آینده پیگیری حقوقی لازم را برای تحقق کامل این مهم انجام خواهیم داد.
وی با انتقاد از مسئولان استان در خصوص عدم برگزاری شورای ایثارگران استان اظهار کرد: خانواده ایثارگران استان از این مهم گلایه مند هستند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان تصریح کرد: ماحصل حضور جامعه ایثارگران به بنیاد شهید، گلایه مندی از بدنه اداری استان است.
وی افزود: انتظار می رود در دستگاه های اجرایی شاهد پیگیری دغدغه خانواده شهدا و ایثارگران حتی در حد یک ارباب رجوع عادی هستیم.
شهسواری در ادامه سخنان خود به مبحث ساماندهی گلزار شهدا اشاره کرد و گفت: در این خصوص تاکنون جلسه ای در استان تشکیل نشده است.
وی افزود: متأسفانه طی سه سال اخیر تاکنون شورای ترویج ایثار و شهادت در استان کردستان تشکیل نشده است و این مهم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط